Menu

Články/blog

Koi Blog / koi články

V príslušnej kategórí zanechajte správu - všetky otázky budú zodpovedané... ( ak nám to naše vedomosti alebo našich čitaťelov dovolia)

V prípade, že ste sa nedozvedeli čo potrebujete - navštívte náše RADY - TIPY kde je množstvo informáci, alebo nás kontaktujte: obchod@jenkie.eu

Dusitan - pomôže výmena vody? 1591
21
01/23

Dusitan - pomôže výmena vody?

Ak je hodnota dusitanov (NO2) vo vode výrazne príliš vysoká, často sa najskôr vykoná väčšia výmena vody. To je určite užitočné najprv na zníženie akútne vysokej hodnoty dusitanov. Dnes vám chcem ukázať, prečo samotná výmena vody často poskytuje len krátkodobú nápravu.

Čítajte viac

Preprava KOI v zime 1248
21
01/23

Preprava KOI v zime

Ak preľovujete pri nízkych teplotách vody, mali by ste byť veľmi opatrní. Samozrejme, aj v zime môže byť potrebné vyloviť koi z jazierka. Malo by sa to však robiť veľmi opatrne.

Čítajte viac

Je potrebné obmeniť vodu v jazierku? 1696
20
01/23

Je potrebné obmeniť vodu v jazierku?

Odpadové produkty sa hromadia v jazierku, napríklad cez krmivo a filter. Ide predovšetkým o dusičnany a fosfáty, ktoré výrazne podporujú rast rias. Žlté látky neustále pribúdajú, ak sa nepoužíva ozón.

Čítajte viac

Stihnú sa biofiltre v zime zabehnúť? 749
20
01/23

Stihnú sa biofiltre v zime zabehnúť?

Mnohé z novovybudovaných koi jazierok budú dokončené až niekedy na jeseň. Jazierka sa potom uvádzajú do prevádzky krátko pred začiatkom zimy, spočiatku bez zarybňovania koi. Teraz vyvstáva otázka, či sa dá biofilter do jari vôbec zabehnúť?

Čítajte viac

Nesprávne vzduchovanie materiálu 1870
07
02/21

Nesprávne vzduchovanie materiálu

Nitrifikačné baktérie vyžadujú na využitie anorganického dusíka minimálne množstvo kyslíka.

Čítajte viac

Keď sa KOI obtiera a skáče... 2571
07
02/21

Keď sa KOI obtiera a skáče...

Určite každý z vás už pozoroval, ako sa apoň jeden Koi „obtiera o kameňe“ alebo dokonca „skáče“.

Čítajte viac

Správna kvalita vody od COLOMBO 1798
31
05/20

Správna kvalita vody od COLOMBO

Rovnako ako u všetkých ostatných domácich miláčikov, aj v prípade rýb musí byť ich obytný priestor udržiavaný čistý. Ryby produkujú škodlivý amoniak. Baktérie vo filtri rybníka prevádzajú amoniak na dusitan a na neškodný dusičnan. Prospešné baktérie v rybnom filtri sa rozvíjajú. Preto sa problémy často vyskytujú sa na začiatku. Vykonajte pravidelný test na dusitany, aby ste sa uistili, že je voda pre vaše ryby čistá a zdravá.

Čítajte viac

Japonsko 2017 2937
06
12/17

Japonsko 2017

Po nekonečne dlhom lete sme sa dostalo do mesta Ojiya oblasť Niigáta. Kde sme sa ani moc nezdržiavali nakoľko tam už bola skoro tma. Hodili sme veci na hotel a hneď sme upaľovali navštíviť prvé koi farmy Maruhiro a Hirasawa na tieto dve farmy sme sa takmer každý deň vracali a vzbudzovali u mňa takú pohodu, že po pár dňoch som tam chodil ako domov na ryby :D.

Čítajte viac

Takazumi - profi krmivo po celý rok 2875
18
04/17

Takazumi - profi krmivo po celý rok

Kŕmenie je umenie,. Okrem pokrvnej príbuznosti a správnym predaným génom svojim potomstvom, je i krmivo a voda z hlavných pilierov pre zdravie a dobrý rast vašich koi.

Čítajte viac

Voda - amoniak 3652
17
02/17

Voda - amoniak

Prvý odpadový produkt, ktorý je produkovaný z rýb, rastlinných zvyškov, zvyškov potravy a hniloby v rybníku, je amónium (NH4 +), ak hodnota pH je nižšia ako 7. Ak je pH vyššia ako 7, výsledkom je amoniak (NH3), čo je oveľa toxickejší ako amónium. Amoniak vedie k nevratnému poškodeniu žiabier, čo následne dusí ryby, zabíja viac rýb ako nedostatok kyslíka.

Čítajte viac

Bead filter 3244
05
01/17

Bead filter

Čo presne je Beadfilter? Pomerne často sa využívajú pri stavbe biobazénov a pri istých úpravách fungujú skvelo i pri jazierkach s chovom koi.

Čítajte viac

Filtračný materál - aký vybrať 3578
21
12/16

Filtračný materál - aký vybrať

Filtračný materiál by v ideálnom prípade, mal mať tvar, ktorý má veľkú povrchovú plochu. To znamená, že sa filtračný materiál s čo najväčším počtom kanálov v malom priestore v súvislosti s väčšou plochou kolonizácie. Samozrejme treba zabezpečiť,aby kanály boli stále tak veľké, aby tam mohla pretekať voda.

Čítajte viac

Maruten vs. Tancho 3063
15
12/16

Maruten vs. Tancho

Aký je rozdiel medzi "Maruten" a "Tanchom"? Aký je, napríklad rozdiel medzi Maruten Kohaku a Tancho Kohaku?

Čítajte viac

Aká teplota je v zime najvhodnejšia a kyslík s tým spojený? 3578
14
12/16

Aká teplota je v zime najvhodnejšia a kyslík s tým spojený?

Koi kapre zvládnu veľmi chladné zimy i veľmi teplé avšak zdravotné problémy začnú až na jar. Pre to samozrejme spájame potrebné opatrenia. Ale aký je teplotný rozsah vlastne ideálny pre prezimovanie koi?

Čítajte viac

Zlá kvalita vody - prečo sa to deje? 2751
09
12/16

Zlá kvalita vody - prečo sa to deje?

Buďte úprimní! Kedy ste naposledy kontrolovali kvalitu vody v jazierku? Je to prvý a neustály proces, ktorý by ste mali vykonávať, aspoň raz týždenne v letnom období a raz za dva týždne v zime. Za tú dobu by sa nemala zhoršiť kvalita vody natoľko aby boli ohrozené ryby.

Čítajte viac

Zimné krytie alebo náklady na zazimovanie 3136
07
12/16

Zimné krytie alebo náklady na zazimovanie

Kryt jazierka v chladnom období dáva zmysel a to najmä ak používame prietokové ohrevy vody prípadne iné druhy vykurovania, proti tepelným stratám.

Čítajte viac

Vlies vs. Drum 3118
02
12/16

Vlies vs. Drum

Tento článok píšem pre ľudí, ktorý chcú investovať peniaze do kvalitnej filtrácie ale nevedia sa rozhodnúť. Každý z odborníkov, ktorý aspoň trochu ovládajú filtračné zostavy Vám vždy odporučia bubnovú filtráciu. Je to z jednoduchého dôvodu „sú najlepšie“

Čítajte viac

Zimná príprava záhradného jazierka 5376
02
10/16

Zimná príprava záhradného jazierka

Teplé dni tento rok sa už počítajú. Aj keď je zima je ešte trochu ďaleko, blíži sa po malých krokoch. V mnohých rybníkov rýchlosť cirkulácie vody v zimnom období sa výrazne znižuje.

Čítajte viac

KOI Parazity - čo znamenajú? 4931
22
08/16

KOI Parazity - čo znamenajú?

Na Koi kaproch sa parazity vyskytujú pomerne často. Parazity sa môžu dostať i do vnútorných orgánov (hlavne hrubého čreva) napadajú, kožu, žiabre, oči.... Delíme ich na jednobunkové a mnohobunkové organizmy. Všetci zástupcovia jednotlivých skupín sú štruktúrované inak, majú odlišný vývojový cyklus, a preto vyžadujú prispôsobenú liečbu.

Čítajte viac

BACTOPLUS - Baktérie do jazierkovej filtrácie 3349
07
07/16

BACTOPLUS - Baktérie do jazierkovej filtrácie

Nitrifikačné baktérie pre rýchle nastolenie bio rovnováhy v jazierku. A to je dôvod, prečo všetky BactoPlus výrobky obsahujú veľkú koncentráciu baktérií. A vzhľadom k tomu, že nielen množstvo baktérií posúva výrobcu Bactoplus na TOP pozíciu ale najmä použitie správnych druhov baktérií. Nezávislé testy produktov odhalilo, že BactoPlus bol nesporným víťazom. Keď porovnáte cenu za baktérie, BactoPlus je to najlepšie, čo trh ponúka. Výrobky BactoPlus majú dátum minimálnej trvanlivosti a šaržové číslo vytlačené na fľaši.

Čítajte viac

Krmivá Aqua Master 2912
29
06/16

Krmivá Aqua Master

Kvalitné krmiva od svetového výrobcu AQUAMASTER ktoré zabezpečujú správny prísun vitamínov pre zdravý rastový potencial.

Čítajte viac

Flora Bratislava - Incheba 2016 4181
28
04/16

Flora Bratislava - Incheba 2016

Deň pred otvorením Flora 2016 v Inchebe. Jazierko je menšie ako v Nitre ale zaujímavé.

Čítajte viac

Bonsai Slovakia 2016 3703
19
03/16

Bonsai Slovakia 2016

Pozývame Vás na výstavu Bonsai Slovakia 2016. Špeciálne pripravujeme i tento rok okrasné jazierko s Koi kaprami.

Čítajte viac

Silné výkyvy pH 3649
15
03/16

Silné výkyvy pH

Nezriedka pH v koi jazierku počas dňa robí veľké výkyvy. Pre porovnanie pH si ho skúste premerať v rôznych časoch počas dňa alebo v noci. Skúsenosti ukázali, že najnižšia hodnota pH je v skorých ranných hodinách, tesne pred východom slnka. Počas popoludnia, hodnota pH už môže byť relatívne vysoká.

Čítajte viac

Hikari 3236
03
03/16

Hikari

"Hikari" môže byť z japončiny preložené ako "zlaté". "Moyomono" znamená: "ťahanie" alebo "vzor". Do tejto rodiny patrí Koi s dvoj- alebo viacfarebným výkresom farieb a aspoň jedna z týchto farieb je metalickej farby.

Čítajte viac

Jarné spustenie biofiltra 3296
02
03/16

Jarné spustenie biofiltra

Znovu a znovu nastáva otázka kedy spustiť filtráciu. Netreba zabúdať ako teploty môžu ešte poklesnúť, v akom množstve máme rybie osadenstvo, či je v jazierku ohrievač a ako rýchlo sa zakaľuje voda.

Čítajte viac

Hustota KOI v záhradnom jazierku 4863
18
02/16

Hustota KOI v záhradnom jazierku

Často mi zákazníci kladú otázku koľko Koi môže obsahovať ich záhradné jazierko. Na túto otázku nie je tak ľahké odpovedať.

Čítajte viac

Socializácia koi 3495
09
02/16

Socializácia koi

Sociálne správanie Koi v skupinách ich prežitie, hľadanie potravy a odradenie dravca pred útokom. Kapor či už ide o Japonského, Eurokoi či obyčajného potrebuje stádo.

Čítajte viac

Správne čistenie biofiltra 3895
08
02/16

Správne čistenie biofiltra

Pri biologických alebo takzvaných bakteriálnych filtroch je čistenie veľmi háklivá záležitosť. Každá i drobná zmena môže mať negatívny dôsledok na biologickú rovnováhu.

Čítajte viac

Zeolit a jeho účinky 8228
03
02/16

Zeolit a jeho účinky

Počas minulého roku som sa pomerne často stretával s tým, že chovatelia koi si nevedia vynachválit zeolit... Začal som zisťovať jeho účinky - výhody a nevýhody ako uznávaný filtračný materiál medzi odborníkmi.

Čítajte viac

Zeolit a jeho účinky 4793
03
02/16

Zeolit a jeho účinky

Počas minulého roku som sa pomerne často stretával s tým, že chovatelia koi si nevedia vynachválit zeolit... Začal som zisťovať jeho účinky - výhody a nevýhody ako uznávaný filtračný materiál medzi odborníkmi.

Čítajte viac

Čo sa dá robiť ak je prítomnosť amoniaku v zime? 2990
01
02/16

Čo sa dá robiť ak je prítomnosť amoniaku v zime?

Dokonca aj v zime, môže nastať vzostup amoniaku na nebezpečnú úroveň pre Koi. Dôvody pre to môžu byť rôzne.

Čítajte viac

Čo sa dá robiť ak je prítomnosť amoniaku v zime? 2796
01
02/16

Čo sa dá robiť ak je prítomnosť amoniaku v zime?

Dokonca aj v zime, môže nastať vzostup amoniaku na nebezpečnú úroveň pre Koi. Dôvody pre to môžu byť rôzne.

Čítajte viac

Žiabre KOI. 4907
09
01/16

Žiabre KOI.

Tak ako ľudia potrebujú kyslík na prežitie, tak i ryby. Na rozdiel od nás ryby prijímajú kyslík z vody. Ale namiesto, pľúc majú ryby osobitný orgán „Žiabre“. S ich pomocou môžu absorbovať rozpustený kyslík z vody priamo do ciev.

Čítajte viac

Žiabre KOI. 4739
09
01/16

Žiabre KOI.

Tak ako ľudia potrebujú kyslík na prežitie, tak i ryby. Na rozdiel od nás ryby prijímajú kyslík z vody. Ale namiesto, pľúc majú ryby osobitný orgán „Žiabre“. S ich pomocou môžu absorbovať rozpustený kyslík z vody priamo do ciev.

Čítajte viac

Čo je ozonizátor? 5016
09
01/16

Čo je ozonizátor?

Ozón má chemický vzorec O3. Na rozdiel od kyslíka (O2), sa skladá z troch atómov kyslíka ozónu. Kombinácia troch atómov kyslíka, nie je zvlášť stabilná. Ozón je silné oxidačné činidlo. To môže spôsobiť zničenie mikroorganizmov, ale tiež likviduje zápachy a do určitej miery i zafarbenie vody.

Čítajte viac

Čo je ozonizátor? 3607
09
01/16

Čo je ozonizátor?

Ozón má chemický vzorec O3. Na rozdiel od kyslíka (O2), sa skladá z troch atómov kyslíka ozónu. Kombinácia troch atómov kyslíka, nie je zvlášť stabilná. Ozón je silné oxidačné činidlo. To môže spôsobiť zničenie mikroorganizmov, ale tiež likviduje zápachy a do určitej miery i zafarbenie vody.

Čítajte viac

Darček pre KOI fanúšika 2724
09
01/16

Darček pre KOI fanúšika

Pripravili sme pre Vás darčekové certifikáty s ktorými potešíte svojich blízkych... Tieto darčekové certifikáty sú vhodné pre nákup okrasných rýb, jazierkovéj techniky či i pre kompletne zriadenie záhradného jazierka. Ponúkame ich v sumách 20€, 50€, 100€ V prípade záujmu je možné vyhotovenie i vyššej sumy

Čítajte viac

Za aký čas začne pracovať biofilter? 3089
09
01/16

Za aký čas začne pracovať biofilter?

Ak ste vaše jazierko práve dokončili, čerpadlo je pripravené na spustenie a kompletná jazierková filtračná konštrukcia sa zdá byť dokončená. Pripravujete sa na spustenie biofiltra.

Čítajte viac

Za aký čas začne pracovať biofilter? 3014
09
01/16

Za aký čas začne pracovať biofilter?

Ak ste vaše jazierko práve dokončili, čerpadlo je pripravené na spustenie a kompletná jazierková filtračná konštrukcia sa zdá byť dokončená. Pripravujete sa na spustenie biofiltra.

Čítajte viac

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 4 3506
09
01/16

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 4

Teraz, popíšem vhodný filtračný systém a správne kŕmenie, ktoré absolútne podporí rast Koi na jeho skutočnú jumbo veľkost. Bežne dodávaný a komerčne predávaný samostatný filter pre Jumbo koi neexistuje. Naozaj dobrý filter definujeme väčší počet filtračných komôr uložených v jednom obrovskom zväzku.

Čítajte viac

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 3 2917
09
01/16

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 3

Čerstvosť vody- V predchádzajúcich dvoch článkoch, sme zistili, že faktory na výrazne zdravý a rýchli rast ovplyvňuje: Genetika, množstvo rýb v jazierku a teplá voda. Viete, čo je ešte pomerne dosť dôležité? Sladká, pitná a čerstvá voda.

Čítajte viac

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 2 9912
09
01/16

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 2

Kvalita vody: nezáleží na tom, aký veľký je filter pripojený k jazierku, a ako dobre sú namerateľné parametre vody. Niektorý koi sa zdajú byť geneticky naprogramovaný, že v prípade, veľkej intenzity chovu presiahne určitú úroveň, odpovie na ňu so zníženým rastom. (čím viac rýb v jazierku tým menšia šanca dosiahnuť Jumbo veľkosť.

Čítajte viac

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 1 3054
09
01/16

Jumbo Koi - Alebo ako si získať obrovské Koi? časť 1

Kedy budete vlastne hovoriť o jumbo Koi? Od 70 cm, 80 cm alebo elitná trieda začína až od 85 cm? Povedzme, že: V európskych jazierkach všetky Koi, ktoré majú viac ako 70 cm sú už naozaj veľké. Tie čo majú nad 80 cm sú už obrovské.

Čítajte viac

Probiotiká či antibiotiká pre koi 3662
09
01/16

Probiotiká či antibiotiká pre koi

Množstvo chovateľov dokonca i profesionálnych si tento pojem mýli.... Vysvetlím hlavný rozdiel a aké funkcie tieto liečivá vykonávajú.

Čítajte viac

Zimné prekrytie jazierka 3977
09
01/16

Zimné prekrytie jazierka

V podstate, sa takmer vždy odporúča tepelno-izolačný kryt jazierka v zimných mesiacoch. Na jednej strane teplota vody sa do značnej miery stabilizuje v chladnom období a ďalšie zbytočné nečistoty (najmä lístie) ,neskončí v jazierku, čím samozrejme odbúrava záťaž na filtračný systém.

Čítajte viac

Bead úsporná filtrácia 3101
09
01/16

Bead úsporná filtrácia

Dnes vám popíšem úskalia, a funkcie bead filtrov. Pri použití korálkového bead filtra sa musíte spoliehať na mechanický pred filter ktorý zachytí najhrubšie nečistoty. V prípade, že by Beadfilter musel zachytiť všetky nečistoty by ho, človek musel čistiť asi dvakrát denne. Schopnosť jeho čistenia, ktorá patrí u Beadfiltrov len ako doplnková časť a čistí len na doladenie v rozmedzí menej ako 100 mikrónové nečistoty.

Čítajte viac

Mechanický štrbinový filter 5443
09
01/16

Mechanický štrbinový filter

Mechanický štrbinový filter má za úlohu odstrániť hrubé nečistoty z jazierka. Listy, mŕtve riasy, zvyšky krmiva a výkaly. V mechanickom filtri sú zhromažďované ide prevažne o nerezové sito. V závislosti na ročnom období a množstve krmiva, sa objemovo tieto nečistoty líšia. Rôzne typy mechanických filtračných systémov mali vždy cieľ udržať vodu opticky jasnú a čistú, ako je to len možné.

Čítajte viac

Prevzdušnovacia komora filtra 4080
09
01/16

Prevzdušnovacia komora filtra

Investícia do vzduchovacej komory a jej účinky v biologickom procese záhradného jazierka.

Čítajte viac

Príprava jazierka na zimu 3659
09
01/16

Príprava jazierka na zimu

Mesiac október/november je kedy pripravujeme záhradné jazierko na zimu. Pripomeniem niektoré potrebné údržbové úkony. Teplota vody väčšiny vonkajších jazierok je už pod 12 stupňov. (záleží od okresu a počasia)

Čítajte viac

Zimné kŕmenie 4172
09
01/16

Zimné kŕmenie

Pre kŕmenie Koi kapra počas zimných mesiacov, neexistuje žiadne všeobecné odporúčanie. Každé jazierko má svoje špecifiká....

Čítajte viac

Filtračný materiál - japonske ustrice! 3510
09
01/16

Filtračný materiál - japonske ustrice!

Japonske ustrice ako filtračný materiál? Na Slovensku pomerne cudzia veta. Podstate som tu nevidel ani jedného chovateľa, ktorý by to mal vo filtri. No ako som chodil v zahraničí tam je to úplne bežné, vlastne podla niektorých profesionálnych chovateľov, by nemali chýbať v žiadnom filtri.

Čítajte viac

Pridanie soli do jazierka 6723
09
01/16

Pridanie soli do jazierka

Tento článok som sa rozhodol napísať aby som upovedomil niektorých nadšencov a chovateľov koi pri použití soli v jazierko ako a akú soľ treba použiť. Výhody soli sú dlhodobo známe: odstraňuje dusitany vo vode, zabraňuje ochoreniam, pomáha Koi ak sú v strese alebo ak pridávate nové Koi do jazierka. Dôvody používať soľ v Koi jazierkach sú rozmanité. Ale pozor: Soľ nie je len soľ.

Čítajte viac

Pridanie soli do jazierka 2738
09
01/16

Pridanie soli do jazierka

Tento článok som sa rozhodol napísať aby som upovedomil niektorých nadšencov a chovateľov koi pri použití soli v jazierko ako a akú soľ treba použiť. Výhody soli sú dlhodobo známe: odstraňuje dusitany vo vode, zabraňuje ochoreniam, pomáha Koi ak sú v strese alebo ak pridávate nové Koi do jazierka. Dôvody používať soľ v Koi jazierkach sú rozmanité. Ale pozor: Soľ nie je len soľ.

Čítajte viac

Genesis - dokonalé filtre takmer bez údržby 3215
09
01/16

Genesis - dokonalé filtre takmer bez údržby

Filter Genesis EVO systém zvíťazil posledný rok nad všetkými konkurenčneschopnými filtrami , a to nielen preto, že jeho výkonnosť vyčistenia jazierka je na vysokej úrovňi, ale aj presviedča s rýchlosťou takéhoto vyčistenia. "Odstrániť zo záhradného jazierka kal zo dna, len vložením čerpadla v najnižšom bode nebolo nikdy tak ľahké" postačí EVO3 s integrovanou UVC lampou ukyť za krík. O dva dni neskôr, máte krištáľovo čistú vodu. A bude v tom pokračovať!" Toto je kúzlo Michaela Ruppa, vynálezca papierového filtra EVO3.

Čítajte viac

Larvy priadky morušovej 3228
09
01/16

Larvy priadky morušovej

Sušené húsenice priadky morušovej je doplnkové krmivo k bežnému krmivu. Krmivo je potešením pre vaše ryby, majú vysoký obsah bielkovín, ale sú ťažko stráviteľné a preto sa doporučuje kŕmiť iba, keď bude mať voda viac ako 20 ° C.

Čítajte viac

Harmónia KOI s jeseterom v záhradnom jazierku 4357
09
01/16

Harmónia KOI s jeseterom v záhradnom jazierku

Oplatí sa vkladať dve rozdielňe ryby do jedného jazierka? Dokážu spolu bezproblémov žiť? Sú voči sebe agresívny? Mnoho chovateľov sa obávapri miešaní viac druhov rýb do jedného jazierka. Oprávnene?

Čítajte viac

Pravidelné nákupy vo firme ALCEDOR 2898
09
01/16

Pravidelné nákupy vo firme ALCEDOR

I napriek už pravidelnému nakupovaniu KOI vo firme ALCEDOR stále vyberáme najlepšie kusy z najlepších pre našich zákazníkov

Čítajte viac

Monštrum vo vašom jazierku! 4556
09
01/16

Monštrum vo vašom jazierku!

Vedeli ste, že Koi môžu dorásť do obrovských rozmerov, ako sú deti vo veku 12 rokov. Aké rozmery môžete očakávať od okrasných rýb? Priblížime kvalitný rast týchto gigantických tvorov a čo môžete od nich očakávať...

Čítajte viac

Úroveň kyslíka v jazierku 6473
09
01/16

Úroveň kyslíka v jazierku

Dostatočné množstvo kyslíka je dôležité pre zdravý rast a prežitie rýb spolu s ďalšími rybník zvieratami. Kyslík sa dostáva do vody, pri vzájomnom kontakte. To je dôvod, prečo vodopád či vzduchovanie, je naozaj dôležitým doplnkom pre váše jazierko.

Čítajte viac

Investícia do gravitačného filtra - oplatí sa? 3643
09
01/16

Investícia do gravitačného filtra - oplatí sa?

Gravitačný filter so štrbináčom, bioguličky a japonské rohože sú tak účinné?

Čítajte viac

Karanténna nádrž 3463
09
01/16

Karanténna nádrž

Pridanie nového koi do rybníka, je vzrušujúci zážitok pre všetkých chovateľov či už začiatočníkov alebo skúsených. Avšak, keď prinášate novú rybku, nespravte jednu osudovú chybu - nevložili ste ju do karantény. Ak preskočíte tento nevyhnutný krok, riskujete zdravie a duševnú pohodu celého rybníka.

Čítajte viac

Karanténna nádrž 3732
09
01/16

Karanténna nádrž

Pridanie nového koi do rybníka, je vzrušujúci zážitok pre všetkých chovateľov či už začiatočníkov alebo skúsených. Avšak, keď prinášate novú rybku, nespravte jednu osudovú chybu - nevložili ste ju do karantény. Ak preskočíte tento nevyhnutný krok, riskujete zdravie a duševnú pohodu celého rybníka.

Čítajte viac

Karanténna nádrž 3284
09
01/16

Karanténna nádrž

Pridanie nového koi do rybníka, je vzrušujúci zážitok pre všetkých chovateľov či už začiatočníkov alebo skúsených. Avšak, keď prinášate novú rybku, nespravte jednu osudovú chybu - nevložili ste ju do karantény. Ak preskočíte tento nevyhnutný krok, riskujete zdravie a duševnú pohodu celého rybníka.

Čítajte viac

Bazén alebo Biobazén? 5079
09
01/16

Bazén alebo Biobazén?

Máte klasický modrý bazén ktorý nepoužívané alebo zvažujete o bazéne na kúpanie? Musíte sa zamyslet čo od neho očakávate? Chcete klasický modrý ktorý bude šperk do záhrady s krištálovo čistou vodou vhodný pre plávanie, alebo biobazén ktorý bude pridávať pokoj a krásu vo vašej záhrade. Prevod bazéna na biobazén vytvára príjemný doplnok každého priestoru.

Čítajte viac

Predstavujeme Tancho 3131
09
01/16

Predstavujeme Tancho

Tancho je jedným z najpopulárnejších odrôd koi na svete. Vízia zjednodušenia tohoto elegantného bieleho koi je známa pre svoje ochranné známky "červená pigmentácia na hlave v tvare kruhu" . Nápadný a subtílny, Tancho je vízia japonskej vlajky - biele pozadie s červeným stredom slnka. Tancho sú ale presne pomenované po japonskom žeriavu, podľa spoločnéj červenej škvrne na hlave.

Čítajte viac

Všetko o Asagi 3297
09
01/16

Všetko o Asagi

Asagi je jedným z najstarších plemien krásnych koi. Výrazný a zároveň tlmený, niekedy dokonca považovaný za základný kameň koi, určite patrí do každého jazierka s koi!

Čítajte viac

Rast Koi na svoj ​​plný potenciál 2784
09
01/16

Rast Koi na svoj ​​plný potenciál

Jednou z radostí vlastníctva koi je pozerať sa ako pred vašimi očami vyrastajú. Zvlášť ak ich máte od vyliahnutia, a staráte sa o nich až do ich dospelosti. Tým, že sú zdravé a majú príjemné prostredie, udržiavate správnu výživu, rast koi do svojho plného potenciálu bude hračka.

Čítajte viac

Zaujímavosti o KOI 4379
09
01/16

Zaujímavosti o KOI

Vítam fanúšikov, nadšencov KOI! Či už ste ostrieľaný chovateľ, alebo len začiatočník, dozviete sa tu viac o tejto krásnej rybe. Tu sú niektoré zábavné koi fakty.

Čítajte viac

Aké sú prevádzkové náklady Koi vrátane stavby jazierka? 4595
09
01/16

Aké sú prevádzkové náklady Koi vrátane stavby jazierka?

Koi je vhodné osadiť do interiérov reštaurácií, prepracovaných podnikov ale hlavne ako dekorácie záhrad. Esteticky príjemné ryby sú zvyčajne spárované s nemenej atraktívnym prostredím. Stále viac a viac ľudí sa zaujíma, či si môžu dovoliť vychovávať tieto ryby, nákup vybavenia a poskytnutie údržby. Takže spravím jednoduchý výpočet... (môže sa mierne líšiť)

Čítajte viac

Koi jazierko Obsah vody 3526
09
01/16

Koi jazierko Obsah vody

Každý majiteľ koi, by mal zabezpečiť pre ryby zdravé životné prostredie čo je jednou z hlavných priorít. Vzhľadom k tomu, že udržateľnosť zdravia a sýtosti farieb Koi spolieha na svoje vodné prostredie, a je úplne ovplyvnené kvalitou vody. Pri správnej údržbe jazierka a vody, poskytnete svojim Koi bezpečné prostredie pre rast a život.

Čítajte viac

Všetko o Butterfly Koi 5300
09
01/16

Všetko o Butterfly Koi

Butterfly Koi sú krásne a elegantné, ktoré rástli k popularite v posledných rokoch

Čítajte viac

Výber jazierkových rastlín 3530
09
01/16

Výber jazierkových rastlín

Vybudovali ste jazierko, aklimatizovali ste vaše Koi a nastavili ste všetko (filtrácia, čerpadlá, vzduchovanie...), ale jazierko je stále bez akejsi viditeľnej prírody. Našťastie, rastliny sú jednoduchým spôsob, ako pridať trochu zelene do oblasti jazierka! Ale vytvorenie prostredia, v ktorom koi a rastliny v jazierku budú vychádzať môže byť ťažké.

Čítajte viac

Koi Tattoo: Čo potrebujete vedieť 7297
09
01/16

Koi Tattoo: Čo potrebujete vedieť

Koi sú veľký záväzok. Tieto okrasné ryby majú dlhý život, no na to aby toho dosiahli potrebujú Vás. Ale ešte väčší záväzok je koi tetovanie. Tetovanie vyletelo k popularite v posledných rokoch. Viac než tretina je farebných. Každý rok, sa na tetovanie minie viac ako 2 miliardy Eur. A popularita Koi sa v posledných desaťročiach zvyšuje, čo nie je žiadnym prekvapením.

Čítajte viac

Ako brániť koi proti predátorom 2854
08
01/16

Ako brániť koi proti predátorom

Koi sú vynikajúce domáce zvieratá, či máte rybník vonku alebo nádrž u vás doma. No existuje veľa predátorov ktorý uvýtajú ľahkú korisť. Útočníci, ako mačka, bude vašu populáciu koi zmenšovať alebo zmizne úplne, takže je dôležité, aby sa spravili opatrenia proti pravidelným nájazdom.

Čítajte viac

Ako brániť koi proti predátorom 4552
08
01/16

Ako brániť koi proti predátorom

Koi sú vynikajúce domáce zvieratá, či máte rybník vonku alebo nádrž u vás doma. No existuje veľa predátorov ktorý uvýtajú ľahkú korisť. Útočníci, ako mačka, bude vašu populáciu koi zmenšovať alebo zmizne úplne, takže je dôležité, aby sa spravili opatrenia proti pravidelným nájazdom.

Čítajte viac

Japonský Koi: Stručná história 3319
08
01/16

Japonský Koi: Stručná história

História japonskeho koi kapra nie je bežne známa, aj fanatici KOI podstate nevedia odkial pochádza! História Koi je veľmi prepracovaná a dáva vám nový rešpekt pre tieto pružné ryby.

Čítajte viac

Koi kiahne - herpesvírus 3792
08
01/16

Koi kiahne - herpesvírus

Herpesvírus 1 (CyHV-1) Na KOI kiahne neexistuje žiadny liek, vo všeobecnosti nie je to život ohrozujúce ochorenie. KOI kiahne je herpesvirus, rovnako ako KHV (CyHV-3) .. Na rozdiel od KHV (CyHV-3), kde je úhyn koi takmer 98%, koi kiahne je len estetická záležitosť, s výnimkou veľmi mladých rýb.

Čítajte viac

Liečba Vodnateľky 3535
08
01/16

Liečba Vodnateľky

Liečba vodnateľky nie je vždy úspešná - mnohý tvrdia NELIEČITEĽNÁ!!!

Čítajte viac

Agent ALCEDOR pre Slovensko 2979
08
01/16

Agent ALCEDOR pre Slovensko

Po dohode s ing. Luďkom a Evou Štěchovími sa stávame obchodnými partnermi a predajcami KOI z firmy Alcedor - najväčší producent Koi v CR.

Čítajte viac

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať